Чисті шпалери

На ринку з’явилося безліч нових шпалер, які суттєво відрізняються від тих, що були раніше. В першу чергу — це зміни зовнішнього вигляду, по-друге — методи виготовлення інші, а по-третє їх функції суттєво помінялися, оскільки вони придатні для того щоб мити їх. Але і це потрібно робити з розумом.

Існую різні методи чищення в залежності від їх матеріалу. Для таких видів шпалер, як лляні, шовкові пробкові, шкіряні мокра чистка не підходить. Якщо ви не впевнені, то краще перевірте, чи підходить вашим шпалерам мокра чистка.

Це зробити легко: достатньо всього лише змочити ганчіркою маленький шматочок шпалер, якщо намочена ділянка потемнішала або взялася бульбашками, то такі шпалери не підходять для чищення рідкими розчинами.

Найчастіше ми використовуємо шпалери на основі вінілу. Їх безумовно можна мити, але все ж потрібно бути акуратними. Існує кілька правил яких треба дотримуватись.

Якими б міцними і водостійкими не здавалися миючі шпалери, не варто залишати на їх поверхні вологу більш ніж на одну хвилину. В іншому випадку можна отримати зіпсовану і вицвілу поверхню.

При митті стін на основі таких шпалер, варто грамотно розподіляти миючі засоби в місцях швів. Якщо нехтувати цим, то шпалери просто-напросто відклеяться.

Ще одне банальне правило — не варто використовувати для миття абразивні, а також агресивні предмети, які легко можуть зіпсувати поверхню.

Для тих видів шпалер, які не терплять вологи, достатньо буде пилососа, а для особливо забруднених ділянок використовуйте спеціальний шпалерне тісто, покатавши яке на проблемному місці шпалери знову стануть чистими.