Друге життя для пластику

Пластик

Вторинна переробка дає друге життя багатьом матеріалам. Папір, пластик, метал, які потрапили у сміттєвий контейнер мають право на «реінкарнацію». Питаннями збору, сортування та переробки сміття займаються практично у всіх країнах. Інноваційні методи та винаходи постійно вдосконалюють ці процеси.

Крім користі планеті, вторинна переробка здатна приносити чималі прибутки, особливо, якщо в результаті виходить популярний продукт з дешевою собівартістю. Вашингтонська компанія Environ знайшла свою нішу на ринку вторинної переробки. Вони організували виробництво нафти з пластикових пляшок.

Процес виробництва ефективний. З 10 тонн пляшок компанія отримує близько 50 тисяч барелів нафти. Вартість готового продукту досить недорога, тому такий бізнес дуже прибутковий. Та й сировини для виробництва предостатньо не тільки в США, але і в інших країнах.

Нафта

До того ж виробництво має абсолютно «зелений» характер. В технології не застосовується каталізатор, що запобігає шкідливі викиди і відходи. Але основна користь цього виробництва не тільки в безпеці, а скоріше у використанні сировини, яка небезпечна для навколишнього середовища. Адже пластик — матеріал, який розкладається дуже довго, при цьому токсичний і небезпечний. А виробництво нафти з вторинної сировини допоможе зменшити кількість цих відходів.

Ще один ефективний і екологічний спосіб зробити нашу планету чистіше вже перейшов від рівня концепту до результативної реалізації. Ми щиро сподіваємося, що подібні проекти будуть втілюватися і в Україні.

А клінінгова компанія «ДЕН» продовжуватиме ділитися з вами найсвіжішими і цікавими новинами світу чистоти.