Як чистити ковролін в готелі

Одним із основних компонентів оздоблення готелю є текстильні покриття. Більше половини всіх підлог у готелях покриті саме килимами або ковроліном. Це і коридори, і більшість номерів, іноді й ресторани, а в деяких готелях і рецепція.

Використовуються матеріали різного складу, якості та ступеня їх зношення. Крім того, в різних зонах не однакова прохідність, тому і різна ступінь забрудненості.

Але найголовнішою відмінністю у догляді за готельним ковроліном є та, що на прибирання відводиться дуже обмежений час, оскільки коридори, холи, сходи неможливо перекривати на тривалий час. А проводити генеральне прибирання у присутності гостей готелю не прийнято навіть у найбільш відсталих готелях.

Для початку, ознайомимось з основними методиками і технологіями догляду за ковроліном. Проаналізуємо плюси і мінуси кожного з них.

Прибирання «сухим» пилососом.

Щоденне прибирання «сухим» пилососом – є найпростішим, поширеним і просто необхідним методом. Для щоденного застосування підійде пилосос з потужністю 1100-1300 W.

Також, необхідно врахувати, що безперервно працювати вашому пилососу прийдеться не менше 8-10 годин щодня. Отже, вибраний вами апарат повинен витримати такий режим роботи протягом декількох років.

Прибираючи натуральні килими і ковролін з високим ворсом, можна підсилити дію пилососа за допомогою спеціальної турбо-або електрощітки. Це дозволяє розчісувати і одночасно вибивати покриття за допомогою спеціальної щітки.

В Україні, не дуже поширені вертикальні пилососи, в той же час для комбінації «електрощітка + всмоктування» це найбільш оптимальні моделі: основна вага пилососа сконцентрована саме на щітці, що дозволяє досягти кращого зчеплення з підлогою і немає необхідності притискати щітку рукою. До того ж, для транспортування така конструкція більш зручна.

Пінна обробка однодисковим натирачем.

Найефективніший і найдешевший метод – пінна обробка одно дисковим натирачем. За допомогою розпилювача або безпосередньо з бака натирача, на поверхню наноситься приготований розчин шампуню призначений для коврів. Після цього, круговими рухами однодисковою машиною втираємо миючий розчин в килим (з використанням спеціальної килимової щітки або білого пада).

Відразу після цього збираємо збиту піну і максимально висмоктуємо вологу за допомогою пилососа для збирання рідини. Звичайно, чим потужніший пило-водосос – тим менше часу потрібно для висихання поверхні. Але в будь-якому випадку, мінімум 12 по очищеному килиму ходити ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Після повного висихання, поверхню потрібно ретельно пропилососити сухим пилососом.

Суха піна.

Наступна методика полягає у використанні так званої «сухої піни». За допомогою спеціального піногенератора, наноситься особливий розчин, від якого піна має вологість тільки 10%.

Завдяки цьому поверхня швидко висихає і через 1-2 години готова до експлуатації. Цей метод є найкращим для очищення м’яких меблів з усіх розглянутих вище. На жаль, вартість піно генератора або ковромиючої машини з такою функцією досить висока, при чому асортимент концентрата «сухої піни» обмежений.

Іноді для отримання необхідного результату використовують будь-який килимовий шампунь, покладаючись лише на дію піно генератора. На жаль, результат від цієї самодіяльності далеко не такий, як очікується.

При наявності сильних забруднень, цей спосіб поступається за ефективністю раніше розглянутим методам. Але завдяки дуже швидкому висихання він є найбільш прийнятним для готелів.

Чистячі засоби.

На українському ринку надані чистячи засоби багатьох відомих виробників. Різний асортимент, різна цінова пропозиція, у кожного з виробників є свої плюси і мінуси.

Єдина порада, необхідно використовувати мийні засоби за їх прямим призначенням, не застосовувати продукти не розраховані на очищення текстильних поверхонь, щоб не зіпсувати ні ковролін, ні вживане обладнання.

Використання побутових засобів для виведення плям не завжди виправдано (не дивлячись на їх низьку вартість), адже в побуті нам не доводиться зустрічатися з такими типами забруднення, які часто зустрічаються в готелі. Для ковромиючих машин найкраще використовувати рідкі шампуні.

Розчинний порошок можна використовувати для однодискової машини або екстрактора.

При використанні дешевого миючого засобу, скоріше за все, потрібна додаткова промивка ковроліну чистою водою для усунення залишків миючого засобу. При використанні більш дорогих шампунів, ті частинки, що залишилися від миючих засобів кристалізуються і після висихання легко видаляються сухим пилососом.

Якщо після прибирання в ковроліні залишаться частинки миючих засобів, це призведе до більш швидкого повторного забруднення.

Ретельне очищення хорошим обладнанням із застосуванням хорошої хімії, дозволить проводити прибирання набагато рідше. Що в свою чергу значно продовжить термін служби і збереже відмінний зовнішній вигляд ваших покриттів.