Як обрати меблі зі шкіри та доглядати за ними

Останнім часом люди все частіше і частіше віддають пріоритет шкіряним меблям. І це не дивно, адже подібні вироби поєднують в собі витонченість і стиль (необов’язково класичний), відрізняються хорошою міцністю, стійкістю, можливістю тривалої експлуатації. Величезна палітра кольорів і текстур задовольнять найвибагливіші смаки.

Для пошиття меблів в основному використовується шкіра великої та малої рогатої худоби, але також можна зустріти більш екзотичні варіанти: шкіра ската, вугра і ще багато інших цікавих варіантів.

Після вичинки вона розрізається уздовж на чотири частини, бробляється і застосовується за призначенням (створюються різноманітні елементи меблів, інтер’єру, одягу і т.п). Як не помилитися і обрати якісний шкіряний виріб?

Ось декілька порад на замітку.

Не купуйте шкіряні вироби тільки за каталогом, обов’язково переконайтеся в якості власними очима. Визначити її можна і на запах. Якщо він застояний, неприємний, значить, в процесі обробки була порушена технологія. Такий матеріал довго не прослужить.

Також важливі тактильні відчуття: покладіть руку на шкіряну поверхню — високоякісний матеріал через кілька секунд нагріється до температури вашого тіла; погана шкіра залишає відчуття прохолоди.

Існують такі категорії шкіри:

Верхній шар — це перший вид. Міцна, товста і м’яка шкіра, з природним малюнком. Завдяки порам у верхньому шарі шкіра краще «дихає», вона більш міцна і еластична.

Другий шар — шкіра тонка і м’яка. Може мати штучний малюнок.

Третя категорія — тонка й жорстка.

Четверта категорія — це внутрішня частина шкіри, що прилягає до жирового шару, товста і жорстка, після деформації залишаються характерні згини. Працювати зі шкірою цієї категорії досить складно, однак зроблені з неї меблі виглядають оригінально.

Різниця у вартості між 1-ю і 2-ю категорією шкіри становить 7-20%. Між 2-ю і 3-ю — 30-40%.

При купівлі, звертайте увагу на дрібниці, у першу чергу на шви. Вони повинні бути акуратними, прямими. Саме шви є найпершим індикатором якості. Багато виробників свідомо роблять химерні, фігурні шви, які не так-то легко відтворити.

Складний, акуратний шов — ознака високої якості. Меблі з шкіри, прошитої подвійним швом, коштує дорожче. Також, якісні дорогі меблі зазвичай мають механізм трансформації: «французьку розкладушку» і не розраховані на те, щоб на них будуть часто спати — це все-таки «гостьовий» варіант.

Після купівлі варто задуматися про догляд за виробом. Це зовсім нескладно і багато часу не відбирає. Шкіра — натуральний продукт, відповідно доглядати за ним потрібно так, як і за будь-яким іншим. Крім звичайних мильних розчинів, приготованих для протирання самостійно, розроблені спеціальні засоби для чищення.

Краще використовувати саме таку професійну хімію. Не економте на догляді за шкірою, адже це запорука її довговічності і краси.

Протирати меблі варто не рідше, ніж раз на місяць таким способом:

  • Очистіть пилососом всю поверхню, особливу увагу приділіть стикам і швам. Будьте обережні при очищенні щіткою — шкіру можна легко подряпати. При відсутності парового пилососа можна скористатися ручною м’якою щіткою або домашнім пилососом з маленькою насадкою.
  • Існує безліч спеціальних засобів для догляду за меблями і видаленням плям. Змішайте такий засіб з потрібною кількістю води. Збовтайте розчин до появи рясної піни (залежно від інструкції).
  •  На непомітній ділянці меблів випробуйте розчин, щоб уникнути нових небажаних плям. Почекайте деякий час. Якщо все добре, продовжуйте.
  • Нежорсткою мочалкою або ганчірочкою нанесіть розчин (піну) на шкіру і легкими круговими рухами розітріть її. Акцент ставте на шви і стики. Не перестарайтеся, оскільки шкіру можна подряпати.
  • Протріть шкіру вологою мочалкою з чистою дистильованою водою, повністю видаливши залишки піни.
  • Дайте меблям підсохнути.
  • Махровою ганчіркою натріть шкіру спеціальним кондиціонером. Він надасть їй блиск і додатковий захист.

Народні поради, які можна використовувати для догляду: щоб додати блиск, можна протирати шкіряні меблі збитим білком або молоком.

Якщо Вам необхідно виводити серйозні плями, можна звернутися за допомогою до професійних клінінгових компаній, якою є «ДЕН».

При самостійній роботі дотримуйтеся таких інструкцій:

Для чищення шкіряних виробів, на яких є забруднення не жирового походження, використовується поролонова губка або ганчірочка, змочена в теплому розчині з м’яких миючих засобів (шампунь, рідке мило). Якщо необхідна чистка шкіряних речей з жирними забрудненнями, то використовуються більш сильні за своєю дією суміші.

Для того щоб почистити темну шкіру, її необхідно обробити тетрахлоридом вуглецем або сумішшю діетилового ефіру зі скипидаром.

Для чищення шкіряних виробів зі світлої шкіри використовується суміш, що складається з бензину і порошку білої магнезії (після висихання цей порошок можна легко очистити щіткою).

Важливе зауваження: чистити шкіру чистим бензином не можна.

Ніколи не застосовуйте для чищення шкіряних меблів хімічні розчинники, засоби для виведення плям, інші агресивні субстанції.

Ніколи не використовуйте для чищення шкіряних меблів абразивні матеріали — порошки та пасти.

Якщо до меблів прилипла гумка, прикладіть лід на це місце. Дочекайтеся поки жувальна гумка застигне і через деякий час відскребіть її яким-небудь тупим предметом. Лід попередньо — покладіть у пакет!

Плями бруду, кави або чаю на шкіряній поверхні слід усувати м’якою вологою тканиною. Видаляти бруд з шкіри потрібно за допомогою води і натурального мила.

Дуже часто виникає питання — а як же вивести плями від кулькової ручки, або фломастера, залишені після художніх пошуків дітей? Сліди від кулькової ручки усуваються за допомогою липкої стрічки. Наклеїти її на пляму, притиснути щільніше і потягнути.

Різні сліди від фломастерів віддаляються за допомогою медичного спирту і шматочка вати, з подальшою обробкою стеариновою губкою. Або використовуйте спеціальні засоби.

Якщо не хочете ризикувати в чищенні меблів, завжди можна звернутися до професійних клінінгових компаній, наприклад «ДЕН», які якісно допоможуть Вам доглядати за шкіряними меблями.