Як мити жалюзі
Історія такого, здавалося б, простого предмета, як жалюзі, бере свій початок ще з XVIII століття і має незвичайну етимологію.
Походить слово «жалюзі» від французького слова jalousie — «ревнощі». Вважається, що історія цієї назви сягає своїм корінням традицій Сходу, де ревниві чоловіки ховали своїх жінок від сторонніх поглядів.
Жалюзі ідеально підходили для такої мети: пропускаючи світло, вони приховували принади жінок від зацікавлених поглядів чоловіків, що прогулюються на вулиці. Якою б стародавньою не була історія, миття жалюзі в домашніх умовах до цих пір залишається проблемою.
Почнемо з того, що вони бувають зроблені з різного матеріалу:
- дерев’яні жалюзі;
- з тканини;
- пластикові;
- бамбукові жалюзі;
- жалюзі з пластика під дерево;
- алюмінієві;
- фото-жалюзі (з нанесенням зображень);
- рулонні, вертикальні, горизонтальні і плісе (це по виду відкривання / закривання).
Дерево не любить вологи, незважаючи на те, що і покрито лаком, тому дерев’яні жалюзі найкраще регулярно пилососити. Для вологого прибирання розкладіть жалюзі на підлозі і злегка протріть добре віджатою ганчіркою з ніжної тканини.
Для догляду за тканинними, не використовуйте чистячі засоби. Вони залишають плями. Проста і практична порада — частіше пилососити! Або розібрати їх, протерти вологим рушником у ванній.
Пластикові та алюмінієві жалюзі можна протирати ганчірочкою, змоченою водою з миючим засобом для посуду.
Якщо є необхідність ґрунтовного миття, краще звернутися в спеціалізовані клінінгові компанії, які професіонально та фінансово-доступно виконають всю роботу.