Найчистіші країни

 

Де в наш час жити безпечно? В яких країнах екологія сприяє здоров’ю та довголіттю? Не тільки населення, а й учені з усього світу задаються цими питаннями. Щоб відповісти на них, щорічно складається рейтинг найчистіших країн світу. Екологічна ситуація у відібраних 140 країнах аналізується за цілою низкою критеріїв: якість води, рівень забруднення грунтів, чистота  повітря, кількість зелених насаджень та ін.

Колумбія

Згідно з результатами досліджень, 5 місце в цьому рейтингу чистоти посідає Колумбія. У цій країні дбайливо ставляться до природи та екології. Адже основний прибуток приносить вирощування квітів і кави. Адже ніхто не захоче купувати радіоактивну каву, правда? Ось держава і займається збереженням своїх природних ресурсів. До того ж природа щедро нагородила Колумбію: вона омивається Тихим океаном і Карибським морем, уздовж країни простяглися Анди, і клімат комфортний для проживання. Тому немає нічого дивного в тому, що середня тривалість життя в Колумбії — близько 73-х років.
Ще чистіше в Коста-Ріці — 4 місце. Ця невелика держава турботливо ​​оберігає даровані природою багатства. Країна суттєво залежить від еко-туризму, тому чистота стала фактично товаром. Коста-Ріка, як і попередній учасник рейтингу, омивається Тихим океаном і Карибським морем. На державному рівні робиться все, щоб зберегти чистоту і скоротити шкідливе втручання. Єдиною проблемою залишаються забруднені морські території, але і з цими проблемами у Коста-Ріці будуть боротися.
Трійку лідерів відкриває Норвегія (3 місце). Північна держава зобов’язана такою високою позицією у рейтингу, в першу чергу, природним і кліматичними умовам. Через усю країну тягнуться Скандинавські гори, фіорди та глибокі долини. Норвежці зберегли свої багатства, незважаючи на високий рівень розвитку виробництва (видобуток нафти та газу, рибальство та обробка риби). Окрім краси природи, Норвегія є ще й дуже багатою країною з високим, навіть для Європи, рівнем ВВП на душу населення.
2 місце посіла Швеція, ще одна північна європейська держава. Значну частину території країни займають чисті ліси й озера, крім того, по всьому королівству багато заповідників і національних парків. Та й виходів до моря біля Швеції предостатньо: Ботнічна затока, Балтійське море, Датська протока. Клімат у країні комфортний для життя: тут немає суворих холодів і спекотного літа.

Швейцарія

Найчистішою країною на планеті є Швейцарія. Зі 100 можливих балів ця країна набрала більше 95-ти. Майже на всій території країни є гори — Альпи. Тому жителі Швейцарії постійно дихають прекрасним гірським повітрям. Клімат у країні вологий і помірний, в країні багато парків і заповідників. А ще ця держава — найбагатше в світі. Все це стало можливим завдяки іменитим швейцарським банкам — найнадійнішим у світі. Тому мешканцям не доводиться заробляти на небезпечних і шкідливих виробництвах.
Ось такий рейтинг чистих країн. Ми щиро сподіваємося, що одного разу в їх числі буде і наша країна.
А якщо Ваша компанія потребує послуг професійного прибирання — звертайтеся до нас: клінінгова компанія «ДЕН»  — експерт чистоти в Україна!