Очищення підлогової керамічної плитки

Є два основних типи керамічної плитки: глазуровані та неглазуровані.

Кахельна плитка використовується найчастіше для облицювання стін, стільниць та підлоги. Це жорстка, склоподібна поверхня.

Неглазурована плитка складається з природних глин, які іноді змішуються з пігментами. Вона може бути використана для покриття підлоги, стін, стільниць.

Такий вид керамічної плитки може вимагати більш ретельної уваги, ніж кахель.

Для глазурованої плитки для підлоги потрібно регулярне вакуумне прибирання для того, щоб видалити бруд і шорсткі частинки. Вам слід доглядати за нею за допомогою швабри або губки, змоченими в неабразивні засоби для прибирання будинку. Краще буде навіть використовувати розчин води і мила.

На сьогоднішній день існує маса миючих засобів, з яких Вам слід вибрати найбільш дбайливий і найменш токсичний. Завжди читайте та дотримуйтесь інструкцій і рекомендацій з використання від виробника.

Щомісяця або в міру необхідності використовуйте миючий засіб, розбавлений з водою для чищення плитки, звертаючи особливу увагу на шви.

Розчин для затирання плит — це матеріал, який використовується для заповнення простору між плитками. Незважаючи на те, що він робить

Вашу підлогу більш гарною, він може скласти проблему при прибиранні, так як він є чутливим до деяких кольорових елементів, які бувають в складі миючих засобів.

Вам краще очистити плитку відразу, якщо на неї потрапили:

  • Жир — розчином з води і соди.
  • Чорнила та кольорові барвники — побутовим відбілювачем.
  • Кров — відбілювачем, також можна використовувати перекис водню.
  • Кава, чай, продукти харчування, фрукти, соки, косметика — нейтральним очищувачем в гарячій воді, а потім перекисом водню або побутовим відбілювачем.

Застосовуйте герметик кремнію кілька разів на рік для максимального захисту Вашої керамычної поверхні.

Якщо ви порушите або пошкодите плитку, її можна замінити. Ви можете зробити це самостійно, зрізаючи розчин між плитками і повторно «цементуючи» або можете звернутись за допомогою до професіонала (рекомендується).

Чого не можна робити в процесі догляду за керамічною плиткою:

  • Змішувати аміак з побутовими засобами збирання.
  • Використовувати агресивні чистячі засоби (наприклад, засоби з додаванням дрібних частинок сталевої стружки), які можуть подряпати або пошкодити поверхню Вашої плитки.
  • Використовувати кольорові чистячі засоби для догляду за неглазурованою плиткою. Вона має пористу структуру і може поглинати колір.

При можливості перед прибиранням рекомендується проводити тест на невеликій малопомітній ділянці Вашої підлоги для уникнення несумісності миючого засобу з плиткою.