Переробці батарейок в Україні бути?!

Не є секретом те, що батарейки, які завершають своє життя на звалищах, завдають грунту і водним ресурсам нашої планети непоправної шкоди. Назараз, країни, рівень соціальної активності яких досить високий, прагнуть виправити цю ситуацію —  крім роздільного збору сміття, вони облаштовують також точки збору токсичних акумуляторів, які зрештою будуть утилізовані.

z032QlO8ZHIВ Україні подібна практика поки є скоріше винятком, однак, серед нас є ті, хто розгорнув серйозну роботу повирішенню «батарейковой» проблеми — кандидат технічних наук Мадатов Артем спільно з Ткаченко Максимом представили унікальну технологію переробки елементів живлення. Винятковість технології в тому, що при переробці не потрібно додатково застосовувати інші хімічні речовини, а відходів після того, як піч закінчить свою роботу, не лишається зовсім.

Згідно зі словами розробників, із відпрацьованих батарейок в результаті переробки можна отримати марганець, графіт, цинк, сировину, з якої можна створити нові акумулятори і навіть рідкий азот, який широко поширений в сільському господарстві в якості добрива.

Розробка була запатентована командою в 2014 році і зараз хлопці займаються пошуком покупців свого продукту.

На жаль, низька соціальна свідомість населення і мізерно мала кількість пунктів збору батарейок є величезною перешкодою для реалізації еко проекту, але перші і вже досить впевнені кроки дають надію на те, що у подібних ініціатив є майбутнє.