«Пляшкові» дошки для серфінгу

У далекому 2007 році, під час відвідування Ямайки, Хайро Люмерец — серфер з Бразилії, сконструював дошку для серфінгу, використавши в якості основи пляшки із пластику, які вкривали все узбережжя. Повернувшись на батьківщину, Люмерец зі своїми друзями вирішили

"Пляшкові" дошки

«Пляшкові» дошки

навчити місцевих дітлахів того, як маючи в арсеналі деяку кількість пластикових пляшок у результаті отримати готову дошку.
Таким нехитрим способом хлопці вирішили «вбити одним ударом двох зайців» — популяризувати заняття серфінгом і підвищити рівень екологічної обізнаності у підростаючого покоління.

Ідея переросла в соц. проект — Projetо Prancha Ecologica, місія якого — продемонстрація відмінної сумісності спорту із турботою про довкілля.

Як відомо, дошки виготовляються з полістиролу і епоксидної смоли. Одним із засновників проекту був досліджений вплив цих речовин на навколишнє середовище  і виявилося, що вони виробляють важкі відходи і забруднення.

Звичайно дошки з пляшок годяться лише для новачків, а не для професіоналів спорту. Проте вони стали популярними серед бразильських учнів зі шкіл для малозабезпечених.

«На собі» дошки випробували навіть найвідоміші серфінгісти Бразилії.