Прибирання розміром з Середземномор’я

 

Таке звичне для всіх прибирання буває дійсно велитенських розмірів, наприклад, розміром з морське узбережжя!
Середземне море, на узбережжі якого розташовані десятки країн, є одним з найпопулярніших у світі місць для відпочинку. Щорічно відпочивати туди приїжджають мільйони туристів. Через таку кількість відпочиваючих, наприклад, консентрація мікропластику перевищує кількість планктону у воді. Влади окремих країн, звичайно, намагаються підтримувати чистоту на своїх пляжах, щоб не втрачати потік туристів. Але стежити за всім узбережжям, особливо тими ділянками, які не мають комерційного інтересу (дикі пляжі, скелясте узбережжя, де не можна купатисята ін. ) складно.

Узбережжя Середземного моря

Так,  зовсім недавно рятувати Середземномор’я зважилася громадська організація «Lets Do It ! World» («Зробімо! Світ»). 10 та 11 травня 2014 активістів з 20-ти країн прибирали цю величезну територію в рамках проекту «Зробімо! Середземне море».

Прибирання сміття по всьому світові

Рух «Зробімо! Світ»почав своє існування у 2008 році в Естонії. Тоді силами 50 -ти тисяч активістів було прибрано 10 тисяч тон сміття в лісах, на узбіччях доріг і в містах. І хоча акція тривала всього 5 годин, її результати стали дуже показовими, завдяки кількості  учасників. З того часу організація провела вже понад 200 подібних акцій по всьому світу.
Прибирання ж Середземномор’я планують проводити щорічно в цей період до 2018 року. Активісти дуже хочуть очистити цей популярний туристичний регіон, повернувши йому природне багатство флори та фауни.
Слід зазначити, що прибирання подібних масштабів ще ніколи не проводилося. Це дійсно один з найбільших міжнародних проектів з прибирання. Такі акції та проекти вкотре підтверджують, що зробити світ кращим можливо, особливо, якщо об’єднати свої зусилля.