Прибирання сміття на Земній орбіті

Проблема надлишку сміття на Землі сягнула буквально планетарного характеру. Від сміття страждає не тільки наша планета, а й космічний простір. Здавалося б, місця в космосі предостатньо, але на сьогоднішній день, на орбіті нашої Землі літають тонни сміття. Співробітниками НАСА був розроблений апарат для прибирання відходів орбітальної діяльності людини. Взагалі-то ідея створення такого пристрою з’явилася вже давно, адже кількість сміття на орбіті швидко збільшувалася. В принципі  спорудити «космічного двірника» не дуже складно, головна проблема полягає в тому, щоб вигадати способи захоплення залишків супутників та інших об’єктів.

Сміття на Земній орбіті

Раніше вчені пропонували використовувати для таких завдань іонізований газ: його струмінь може видувати сміття з орбіти за рахунок електрореактивного двигуна. Але такий вид прибирання дуже витратний. Йому під силу зібрати всього кілька десятків уламків супутників, а запуск такого «двірника» коштуватиме величезних грошей.
Вчені ж з НАСА, зокрема, Марк Метні, пропонують використовувати замість іонізованого газу розріджений газ з нижніх шарів атмосфери Землі. Його використання зможе настільки збільшити запаси палива для орбітальної прибирання, що апарат зможе працювати практично нескінченно. Розробникам необхідно лише подбати про практичність та надійність матеріалів та комплектуючих такого апарату, щоб він міг довго знаходитися на орбіті.
А поки вчені винаходять сучасні способи видалення сміття з орбіти Землі, тільки за 2013 рік кількість об’єктів на її орбіті збільшилася більше, ніж на 200 (!) супутників і різних уламків. Тому час переходити від теорії до практики.
Клінінгова компанія «ДЕН» розуміє важливість захисту навколишнього середовища, тому пропонує своїм клієнтам екологічно чисті засоби для миття різних поверхонь. Звертайтеся до нас, якщо для вас важливе екологічно чисте прибирання!