Прибирання сміття в різних країнах

 

Сміття давно стало глобальною проблемою: його надлишок загрожує планеті страшними наслідками. Тому в кожній країні намагаються максимально скоротити кількість сміття, використовуючи для цього різні способи. Переробка сміття — ефективний спосіб скорочення відходів, крім того — це економія ресурсів для виготовлення нової сировини. У кожній країні існує своя система вторинної переробки сміття.

Контейнери для різних видів сміття

Дуже цікаво, що лідером у питанні переробки сміття є Бразилія. Маловідоме місто Куритиба є світовим лідером за кількістю сміття, що збирається та переробляється. У місті вигадали хитру схему збору сміття: на відміну від інших країн, де за кожен кілограм зібраних відходів платять гроші, тут за кілька пакетів сміття дають обід. Тому щодня більше 100 тисяч бідних мешканців міста збирають сміття. Результат чудовий: 70% викинутих відходів з паперу і 60% відходів з пластику переробляються.
Японія теж є одним з лідерів зі збирання та переробки сміття. Головні причини такого відповідального ставлення до відходів — невелика територія і висока щільність населення. Місця для сміттєвих звалищ просто немає, тому більшу частину сміття японці спалюють, а енергію, яка виробляється, використовують для опалення теплиць. У питанні сортування сміття Японії і зовсім немає рівних: біля житлових будинків стоять близько 20-ти (!) контейнерів для різних видів сміття: пластику, паперу, скла, батарейок та ін.
Органічне сміття японці використовують для виробництва будівельного матеріалу, який при взаємодії з морською водою стає максимально міцним. Його використовують для насипання нових островів та розширення берега.

Банки для вторинної переробки

США знамениті налагодженим процесом збору та сортування сміття перед його вторинною переробкою. Сміття, вивезене у контейнерах, сортують. З паперу роблять блокноти, зошити та ін. Існуючу раніше проблему з залызними банками від пива та газованих напоїв, які люди ніяк не могли привчитися здавати, вирішили шляхом фінансової винагороди: ввели єдину плату за повернення банок — 5 центів. Також зараз в Америці популярні міні-преси для паперу, пластику та заліза, які стоять в офісах, магазинах, на будь-яких виробництвах. З їх допомогою великі обсяги сміття швидко зменшуються в розмірі і простіше транспортуються на вторинну переробку.
Цим ідеї з прибирання та переробки сміття не обмежуються. Зараз багато вчених, бізнесмени і навіть студенти займаються питанням збереження довкілля та переробки сміття. Клінінгова компанія «ДЕН» підтримує подібні ініціативи і сподівається, що вони будуть популярні і в Україні.