П’ять принципів видалення цвілі

Є п’ять загальних принципів очищення або ліквідації цвілі. Ці рекомендації допомо-жуть вам ефективно боротися з невеликими ділянками цвілі (наприклад, менше 10 квадратних метрів).

Залиште великі площі для підготовлених фахівців, які будуть застосовувати ці ж принципи при виконанні своєї роботи. Запліснявілі будинки небезпечні для здоров’я.

Цвіль може викликати алергічний риніт, бронхіальну астму, гіперчутливу пневмонію, та інфекції, такі як гістоплазмоз і криптококоз. Цвіль мікотоксинів може також призвести до захворювання різними видами токсичних захворювань.

Щоб знизити вплив спори цвілі, використовуйте засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), таких як респіратор N 95 (доступний в магазинах благоустрою житла),рукави-чки і захисні окуляри.

№ 1. Професійна чистка

Сильні забруднення найкращим чином вирішується професіоналами, так як  потрібно застосовувати спеціальні заходи.

Ці заходи можуть включати додатковий захисний одяг і респіратори, «повний фарш», наприклад блокування  зон цвілі з поліетиленовою плівкою, використання вентиляторів для створення тиску і повітряного потоку, внаслідок чого незабруднене повітря виходить з цвілі й пошкодженої поверхні й впливає на чисті площі, щоб запобігти поширенню спор цвілі по всьому будинку.

№ 2. Трохи докладніше

Ефективне очищення цвілі починається зі знання її ступеня забруднення. Це  означає ретельна перевірка площі, знання вашого будинку, використовуваних  матеріалів. Крім візуальної є й обстеження «понюхати»  (цвіль часто має різні супроводжувальні запахи).

Одразу виникають питання : Які матеріали забруднені? Наскільки велика забруднена площа, яка — видима або прихована? Чи всі джерела вологи були виявлені і виправлені?

№ 3 Перешкоди для цвілі

Цвіль повинна контролюватися і утримуватися. Якщо спори цвілі від зараження потрапляють в повітря, то їх важче захопити, стає важче дихати дихати, і цвіль можепоширюватися в інші райони.

Почніть з покритих запліснявілих районів з поліетиленовим або пластиковим покриттям, щоб запобігти поширенню спор в повітрі. Іншим джерелом методів, який стримує цвіль, включаючи підтримку поверхні мокрою під час початкового очищення для мінімізації пилу, це використання пилососів оснащених спеціальною фільтрацієюдля захоплення спор цвілі.

Також підійде спосіб, коли вся площа провітрюється або постійно промивається свіжим повітрям без потрапляння забрудненого повітря на чисту ділянку.Проведення більш ретельного і комплексного прибирання для великих, складних поверхонь краще залишити професіоналам.

№ 4 Видалення цвілі

Постраждалі від цвілі місця повинні бути фізично видалені з вашого будинку, а не просто «вбиті» або прикриті. Повне видалення та утилізація цвілінеобхідна в таких пошкоджених матеріалах, як килим, оббивка меблів або гипсокартон.

На  негубчастих миючих поверхнях, домовласники можуть використовувати бури і водний розчин для очищення невеликих ділянок (протестуйте спочатку, щоб переконатися, що поверхня від цього не постраждає).

Також може бути використано перекис водню або відбілювач, належним чином  розбавлений водою.

Після очищення та сушіння, поверхні повинні бути візуально  чисті від пилу. Пройдіться чистою, сухою, білою або чорною тканиною по  очищених поверхнях, щоб визначити чи дійсно залишилася цвіль

№ 5 Підтримуйте Ваш будинок сухим

Цвіль практично неминуча, якщо волога не контролюється; так як спори цвілі завжди присутні навіть у нормальних умовах. Для запобігання цьому, повинні бути визначені проблеми вологи; виявлені, виправлені або максимально  проконтрольовані в найкоротші терміни.

Іншими словами, щоб запобігти зростання цвілі або рецидиву підтримуйте ваш будинок сухим.