Догляд за шторами і гардинами

Для того, що б самостійно доглядати за шторами, потрібно мати час і бажання. Але обов’язково мати ще хоча б елементарні знання. Оскільки деякі натуральні тканини мають здатність до усадки після прання, то штори можна зіпсувати. А без прання відчистити їх добре неможливо, одним тільки пилососом не обійтися.

Чищення штор побутовим пилососом

Пил зі штор необхідно видаляти регулярно і робити це краще всього побутовим пилососом. Так як пил в’їдається глибоко у волокна тканини, і видалити його потім дуже складно, іноді навіть неможливо. І краще відмовитися від насадок зі щітками. Найчастіше пил накопичується на верхній частині штор, недалеко від гардин, там і потрібно ретельніше за все чистити.

Послуги спеціалізованої хімчистки

Для підтримки штор у хорошому стані краще всього скористатися послугами фахівців. Це може бути хімчистка чи клінінгова компанія.

Для натуральних тканин найкраще застосовувати метод сухої хімчистки, для того що б уникнути усадки штор. Якщо штори чистять фахівці клінінгової компанії, то штори навіть не доведеться знімати, їх почистять прямо на вікнах.

Існує так само аква-чистка, вона може застосовуватися, знімаючи і не знімаючи штори.

Догляд за гардинами

Штанга-карниз і верхня частина штор вимагають до себе окремої уваги, оскільки увесь домашній пил накопичується саме там. Гардини можна чистити рідкими миючими засобами і вологою ганчірочкою. Якщо туди важко дістатися звичайною ганчіркою, то можна використовувати спеціальну щіточку.