Як вибрати клінінгову компанію?

Клінінг (професійне прибирання) в останні роки набуває все більшої і більшої популярності серед банків, заводів, супермаркетів і складських комплексів — великих замовників по всій Україні. Сьогодні послугами фахівців клінінгу користуються як приватні, так і юридичні особи. Клінінгові компанії виконують прибирання будь-якої площі — від невеликої квартири або простого чищення килима, до миття фасадів величезних торгових центрів або генерального прибирання на заводі. Послуги професійного прибирання можуть бути разовими, щоденними або проводитися з певною періодичністю.

Такі послуги тільки в Києві можуть запропонувати близько 300 компаній. А по всій Україні постійно відкриваються і закриваються дрібні локальні фірми. Як же вибрати надійну клінінгову компанію, яка за адекватну ціну якісно і в терміни виконає послуги з прибирання?

Критерії вибору компанії залежать від Ваших вимог. Якщо Вас цікавить найнижча ціна на ринку, то ви можете вибрати невелику локальну компанію, яка готова надавати послуги за мінімальну вартість прибирання квадратного метра. Але в цьому випадку ви повинні розуміти всі ризики: в такій компанії співробітники отримують низьку заробітну плату, тому можуть мати не дуже високий рівень кваліфікації. До того ж для певних видів поверхонь або забруднень потрібна дорога техніка або хімічні засоби, в арсеналі молодої і невеликої клінінгової компанії їх може не виявитися.

Якщо для Вас важлива надійність партнера і довгострокова співпраця, то тоді краще звернути увагу на ряд чинників: час роботи клінінгової компанії на ринку, клієнти з Вашої сфери діяльності, можете ознайомитися з рекомендаціями клієнтів компанії, уточнити стандарти обслуговування і гарантії якості.

Якщо ж від результату роботи клінінгової компанії залежить успішність Вашого бізнесу, то Вам дійсно потрібно шукати перевіреного партнера, а не просто підрядну компанію. Для цього варто в першу чергу звернути увагу на досвід роботи на ринку. Томущо компанія, яка вже багато років працює у сфері клінінгу, успішно пережила кризу і продовжує розвиватися, зможе гарантувати вам надійне співробітництво. Така компанія зможе не тільки надати у відкритому доступі рекомендації від своїх постійних клієнтів, але і запропонувати перелік послуг, аналогічних Вашим запитам; скласти технологічну карту з прибирання Вашого об’єкта для забезпечення найкращої якості прибирання. Подивіться на статусність компаній-клієнтів (великі підприємства часто проводять тендери, якщо клінінгова компанія його виграла, то це — показник першості серед конкурентів). Можете також пошукати в інтернеті відгуки про послуги компанії, і хоча довіряти їм на 100% не варто, але загальну картину Ви зможете скласти. Корисно буває провести зустріч в офісі клінінгової компанії, таким чином Ви зможете поспілкуватися особисто з майбутніми партнерами, оцінити масштаб компанії і побачите офіс фірми, стан якого Вам багато про що скаже. Ну, і звичайно ж, вартість послуг, вона все ж повинна бути раціональною. Переплачувати за статус і ім’я компанії теж не варто. Навіть у лідера ринку ціна повинна бути конкурентною.

Окрему увагу слід приділити вибору клінінгової компанії, якщо Вам потрібно провести прибирання в мережі підприємств: мережа торгових центрів, супермаркетів, або банків. У такому випадку, набагато зручніше буде вибрати клінінгову компанію, яка працює у всіх потрібних Вам містах, замість того, щоб шукати локальну компанію на кожний окремий об’єкт. При виборі компанії, яка надає послуги по всій Україні, Вам буде не тільки спокійніше працювати — адже у вас буде всього 1 підрядник, який відповідає за чистоту на всіх об’єктах, але і паперової тяганини з багатьма договорами можна буде уникнути. Також, такі послуги будуть вигідніші і за ціною, бо клінінгова компанія зможе надати знижки за обсяг робіт. Наприклад, Вам потрібні послуги з прибирання супермаркетів у 10-ти містах України, набагато легше буде знайти і перевірити 1 клінінгову компанію, яка забезпечить Вам безперебійну чистоту, ніж зробити це з усіма 10-ма компаніями.

Особливо важливо вибирати стабільну і надійну компанію, якщо ви плануєте співпрацювати з нею на постійній основі (щоденне прибирання). У таких випадках потрібно, щоб партнер зміг перебрати на себе функцію клінінгу, звільнивши Вас від цих турбот.

Вибираючи клінінгову компанію, продумайте ряд вимог, які для вас Важливо задовольнити. Поняття чистоти у кожного — своє, а у клінінгової компанії — найвищі вимоги в першу чергу, до своїх співробітників і якості їх роботи. Як тільки у Вас будуть чіткі запити щодо виконання прибирання у Вашому бізнес-центрі, або торговому центрі, на будь-якому комерційному або промисловому об’єкті, постарайтеся знайти компанію, яка буде максимально відповідати Вашим запитам.