За двома зайцями

Згідно з даними рейтингу найбрудніших міст на планеті, 6 з 10-ти «нечистих міст» знаходяться в Індії. Смог, пил, бруд — стандартний склад повітря міст Індії. До того ж величезне населення країни поглинає кисень, викидаючи в атмосферу вуглекислий газ.

Мегаполіс Індії

Уряд шукав економний і ефективний спосіб поліпшення екологічної ситуації в країні. І рішення знайшлося, до того ж воно здатне поліпшити не тільки стан екології, а й частково вирішити проблему безробіття. Рішення виявилося простим: уряд Індії візьме на роботу безробітних громадян віком від 15 до 24 років, які (а це — понад 300 000 молодих людей) висадять 2 млрд. дерев!

Місцем висадки стануть окраїни доріг. Дерева вирішили висаджувати саме там, тому що загальна протяжність доріг у країні перевищує 100 000 км. До того ж висадка дерев уздовж автомобільних доріг поліпшить ситуацію у сфері сільського господарства, адже тепер значно меншу кількість шкідливих вихлопних газів потраплятиме на поля. А дерева, висаджені вздовж міських доріг, стануть справжнім кисневим фільтром для городян.

Посадка дерев

Дослідження показали, що листя дерев в процесі фотосинтезу не просто поглинає вуглекислий газ, повертаючи довкіллю чистий кисень, а й здатне притягувати частинки пилу та бруду. Тому висадка 2 млрд. дерев в Індії здатна істотно покращити якість повітря по всій країні. До того ж це прекрасна можливість працевлаштувати величезну кількість безробітних.

Клінінгова компанія «ДЕН» щиро сподівається, що подібні методи будуть застосовуватися і в Україні, роблячи нашу країну чистішою!