Air Hes – вода та енергія з неба

Питання збереження водних ресурсів на нашій планеті стоїть дуже гостро, тому вчені намагаються винайти все більш ефективні способи видобутку чистої води для потреб населення. Однак, розробка, про яку ми сьогодні розповімо, створена не тільки з метою забезпечення населення водою «з повітря», але й виробляє електрику.

Отже, представляємо Air HydroElectric Station (HES) – систему, яка може збирати чисту воду та виробляти електроенергію напряму із хмар. Система складається з повітряного судна, що працює на висоті 2100 м і закріпленого одним кінцем тросу на землі. Коли корабель досягне тропосфери, буде застосована спеціальна сітка, яка призначена для конденсації пари і збирання води. До самої кулі кріпиться спеціальна легка трубочка з оптимальним тиском всередині, по якій на землю стікатиме зібрана вода.

Небесна енергія

Небесна енергія

Повітряна куля діаметром 18 метрів зможе підняти близько 3 т вантажу і, таким чином, зможе утримувати не лише себе, а й воду, яка знаходиться в ній. На висоті 1200 метрів така система водозбірника зможе виробляти 4 л води на годину з кожного квадратного метра сітки. Щодня на кожні 10 літрів води апарат буде виробляти 1,8 кВт електроенергії. А при охопленні близько 1000 кв.м площі, система зможе виробляти близько 186 кВт електроенергії щодня.

Для будівництва робочого прототипу кораблю на Indiegogo була запущена кампанія зі збору коштів у розмірі 1400 $. Після того, як корабель буде протестовано, триватиме пошук нових інвесторів та партнерів з метою перетворення Air HES на повноцінну комерційну пропозицію. Далі розробники будуть обдумувати також впровадження в систему інших можливостей, наприклад, використання апарату для видобутку питної води.

Точна дата презентації Air Hes поки не відома, однак, робота над системою йде швидкими темпами.