Екологічне місто

 

Сьогодні процеси урбанізації в світі досягли свого піку. Люди як і раніше прагнуть жити в мегаполісах в пошуках кращої роботи та умов для життя. Але, поряд з тенденцією урбанізації, багато жителів міст, навпаки, хочуть переїхати подалі від галасливих і брудних міст, щоб жити в комфортних умовах, в гармонії з природою.

Місто-сад

З цієї причини нову моду у містобудуванні задають еко-міста. Це окремо споруджувані міста, організовані за умови досягнення максимальної екологічності: у проект еко-міста закладається автономне виробництво енергії, утилізація відходів, очищення води, вирощування фруктів, овочів та зернових та ін. Прикладом такого екологічного міста можна назвати «місто-сад» у Китаї, і хоча поки це тільки проект, влада країни вже готова інвестувати в нього. Ідея та планування належить архітектору з Франції Вінсенту Калебу. Основна ідея міста — поєднання міста та села. Мешканці «міста-саду» будуть жити посеред фермерських угідь, але при цьому користуватися усіма благами цивілізації.

Неординарна сучасна архітектура міста дуже функціональна й екологічна. Всі будинки «самодостатні»: сонячні батареї на їх поверхні здатні накопичувати великі обсяги енергії, при цьому споживають будинки менше виробленої енергії, завдяки чому з’являється можливість її накопичувати. Потім її можна використовувати для заправки електромобілів, які будуть основним видом транспорту у місті, поряд з велосипедами. Крім того, місто самостійно буде очищувати воду і переробляти відходи.

Дах житлового будинку

Ще одна інновація — використання спеціальних водоростей, які будуть знаходитися на поверхні будинків. Водорості виробляють быо-водень, який накопичуэться й ефективно використовувати як паливо.

На дахах і поверхнях будинків «міста-саду» будуть організовані городи та сади. Скляні конструкції будуть гармонійно влаштовані в зелений ландшафт.

І хоча конкретних термінів завершення будівництва та заселення мешканців поки немає, але сама можливість будівництва таких міст майбутнього гарантує новий виток у порятунку екології планети.