Як самостійно помити машину взимку?

Останнім часом, власники автомобілів все частіше відмовляються від послуг автомийок, віддаючи перевагу наведенню  чистоти в машині власними силами. Хтось робить це для того, щоб зекономити; комусь подобається самому доглядати за своєю власністю, любовно поліруючи ганчіркою блискучу поверхню.

Миття машини взимку

Миття машини взимку

До миття машини в зимову пору року слід підходити обережно і враховувати погодні умови, тому що від перепаду температур на зовнішньому покритті машини можуть утворитися мікротріщини, замерзнути замки або перестати відкриватися двері. Повний відказ від миття машини також може мати негативні наслідки — на дверях, арках коліс накопичується бруд, пісок, сніг. Все це може пошкодити покриття вашого автомобіля — фарба просто може змінити колір, лак — втратити блиск і машина буде виблискувати НЕ чистотою, а світлими, напівпрозорими плямами.

Якщо ви все ж вирішили самостійно помити машину взимку, то, перш за все, автомобіль необхідно прогріти, інакше вода, яка потрапить в щілини, може замерзнути. Пам’ятайте, що вода, яка буде використовуватися для миття, повинна бути трохи теплою, бо від використання гарячої води фарба або лак на кузові вашого улюбленця може здутися і розтріскатися.

Ні в якому разі не намагайтеся відтерти з машини засохлий бруд. Для того, щоб бруд відійшов з машини не залишивши подряпин, попередньо дайте йому розмокнути, змочивши водою, а після протріть ганчіркою.

Мийте машину, починаючи з даху — вода стікатиме донизу, поступово розмочуючи забруднені ділянки. Фари та номерні знаки краще помити чистою водою, інакше дрібні піщинки можуть подряпати крихкий пластик.

Для миття машини не слід використовувати пральний порошок, краще використовуйте звичайний засіб для миття посуду, або, ще краще, спеціальний автошампунь.

Після миття, слід відкрити багажник, двері, капот і кришку бензобаку, а також відвести двірники від скла, щоб нічого не примерзло через залишки води.

Також варто обробити замки аерозольним мастилом, а гумові ущільнювачі на дверях змастити шаром спеціальної силіконової змазки.