Звалища витісняють людей з міст

 

В зв’язку зі зростанням міст, кількості населення та споживчого попиту, компанії збільшують виробництво продукції, причому часто вона не знаходить свого покупця, або має короткий термін використання. У великих містах 1 житель створює в середньому 300-380 кг відходів щороку. Середній українець — 200-250 кг. Кілька років тому, британське видання Financial Times назвало столицю України найбруднішим містом Європи, підрахувавши, що один киянин виробляє за рік відходів у багато разів більше, ніж важить сам, а українці в цілому виробляють близько 12 млн. тонн сміття на рік, причому ця цифра продовжує зростати.

Звалища - найперша загроза екології

Звалища — найперша загроза екології

Практично у всіх країнах Європи діють правила сортування, переробки та утилізації сміття, яких громадяни неухильно дотримуються, проте українці поки не поспішають сортувати побутові відходи. Цю проблему вже успішно вирішили в   Німеччині, Швеції та Швейцарії: у цих країнах жителі самостійно сортують до 80% побутових відходів; в інших  європейських країнах цей показник перевищує 50%.

Чому питання сортування відходів стоїть так гостро? На це питання є відповідь.

Розглянемо основні параметри, за якими можна побачити, що в Українї процес переробки сміття не ефективний, а  виробництво супроводжується великими витратами природних ресурсів:

Виробництво паперу. Цей процес є водо- і енерговитратним – для виробництва паперу в Україні  необхідно  використати близько 200 кубічних метрів води та 1000 кВт/г електроенергії. Більшість країн Європи виробляють пакувальні й гігієнічні вироби з паперу із вторинної сировини і макулатури, зберігаючи, таким чином, більше 1,5 млн. га лісу. Тому папір, набагато ефективніше переробляти, аніж виробляти

Використання відпрацьованих олив (індустріальних, моторних). Більшістю українців відпрацьовані оливи зливаються у водойми або залишаються на сміттєзвалищах. Спалювати такі оливи необхідно за допомогою спеціальних систем, якими, на жаль, забезпечені не усі підприємства країни. Крім того, деякі організації скуповують відпрацьовані оливи для їх повторного використання. Використання таких олив дуже небезпечне: під час їх спалювання, в атмосферу викидається величезна кількість шкідливих речовин.

Також складна ситуація склалася з утилізацією відпрацьованих батарейок. Переробляти їх разом з побутовими відходами не можна – важкі метали, що знаходяться в одній батарейці, можуть забруднити близько 400 літрів води а також 20 м² грунту. Але, з іншого боку, що робити з такими відходами — не зрозуміло, тому що й досі пункти збору батарейок і акумуляторів в Україні – велика рідкість.

У країні поки не існує налагодженої системи збору та сортування побутових відходів, проте кожен українець може допомогти своєму місту, поставивши у власній оселі 2 контейнера для сміття: для органічних і неорганічних (пластик, поліетилен) відходів. Також, за можливості, треба купувати менше виробів з поліетилену або використовувати деякі речі повторно.

Дотримання таких простих порад може виявитися великим внеском кожного українця у збереження навколишнього середовища.

Клінінгова компанія ДЕН забезпечить прибирання прилеглої території  якісно і професійно!